Bat evolueaza continuu – ca nici o alta organizatie.

Pentru a ne îndeplini misiunea asumată, căutăm colegi care împărtășesc aceleași valori ca noi. Te așteptăm alături denoi în călătoria noastră de transformare,

Departament: Productie

Sub -departament: Calitate

Locatie: Ploiesti, Romania

Tipul Jobului:  Permanent

British American Tobacco Investment Romania este in cautrea unui coleg/ unei colege pentru rolul de Specialist Calitate in cadrul echipei noastre de Calitate de la Ploiesti.

Obiectivul principal al acestui rol consta in furnizarea datelor referitoare la proces si produs, efectuarea de rapoarte finalizate si distribuirea lor catre departamentele din fabrica, pregatirea si  raportarea regionala a indicatorilor de performanta calitate.

De asemenea monitorizeaza si propune imbunatatiri ale proceselor de calitate in vederea atingerii indicatorilor de performanta agreati, urmarirea implementarii planurilor de actiune  si monitorizarea eficacitatii acestora.

Responsabilitati:

  • Monitorizeaza calitatea produsului (in termeni de atingere a tintelor din specificatiile de produs, variabilitate admisa, penalizari in raportarea Q2, impact asupra consumatorului) si ofera suport utilizand metodologia FMEA si PDCA;
  • Utilizarea sistemului de raportare in functie de cerintele locale, regionale si globale, in acord cu noua platforma comuna BAT (Quality reporting);
  • Pune la dispozitie informatii privind calitatea produselor si proceselor prin intocmirea si prezentarea la timp, pe baza unor date precise, de rapoarte statistice zilnice, saptamanale si lunare (Q2S, Q2C,CoCo, Factory Quality Performance);
  • Coordoneaza/participa in mod activ la proiectele referitoare la imbunatatirea calitatii produselor si initiativele la nivel local, regional sau global;
  • Imbunatatirea continua a parametrilor si a proceselor, prin furnizarea si interpretarea informatiilor, pregatirea rapoartelor si a prezentarilor catre management;
  • Actualizarea/ intocmirea daca este necesar de  proceduri referitoare la inregistrarea si raportarea datelor;
  • Monitorizeaza procesul in GLQ si trimite tichete sau CR’s (change requests) pentru rezolvarea problemelor aparute si asigura eventuale schimbari in GLQ ce acopera aria sa de responsabilitate;
  • Prima persoana de contact in ceea ce priveste sistemul de raportare GLQ, raporteaza probleme tehnice catre functiunile locale si regionale;

Cerinte esentiale:

  • Absolvent Liceu profil mecanic, electrotehnic, chimic sau automatizari;
  • Cunostinte foarte bune de operare pe calculator (Ms Office);
  • Cunostinte de statistica aplicata;
  • Cunostinte de limba engleza (nivel mediu);
  • Atentie la detalii;
  • Luarea deciziilor prompt si logic; capabil sa stabileasca prioritatile;
  • Bune aptitudini de comunicare.

Beneficii oferite:

  • Tichete de masa;
  • Tichete de vacanta;
  • Transport: asigurat de companie pe rutele din interiorul municipiului Ploiesti si decontat pentru cei ce locuiesc in afara orasului;
  • Bonus anual;
  • Bonusuri de Paste si de Craciun;
  • Servicii medicale private pentru angajati si dependenti;
  • Bonus Pensie privata - Pilonul III;
  • Abonament 7card pentru activitati sportive.

NOI SUNTEM BAT

La BAT suntem dedicați scopului nostru de a crea un viitor mai bun – A Better Tomorrow™. Este obiectivul care ne motivează și care susține pasiunea noastră pentru inovație. Descoperă oportunitățile oferite de BAT.

  • Angajator de Top la nivel global, cu peste 50.000 de angajați în 175 de piețe
  • Branduri comercializate în peste 200 de țări, fabricate în 44 de fabrici din 42 de țări
  • Capabilități de inovare în noile noastre CentreTechnologice dezvoltate în 4 locații strategice
  • Câștigător al premiilor “Lider în Diversitate” din partea Financial Times și “International Women’s Day Best Practice”
  • Câștigător al premiului “Seal Award” – una dintre cele mai sustenabile 50 de companii

APARTENENȚĂ, REUȘITĂ, COLABORARE

Colaborarea, diversitatea și munca în echipă stau la baza a tot ceea ce facem aici, la BAT. Prin colaborarea cu colegi din medii diferite devenim mai puternici și mai bine pregătiți pentru a ne îndeplini obiectivele de afaceri. Te așteptăm în echipă să facem diferența împreună!

BAT évolue à un rythme qui ne
ressemble à aucune autre entreprise

Avec nous, vous contribuerez à
façonner Un Avenir Meilleur

atteindre la neutralité carbone d'ici 2030